Basketbal TJ Lokomotiva Cheb

Mistrovství republiky 2010

Mistrovství republiky ČR v basketbale sezóny 2009/2010

- Nejmladší minižactvo"MIX" -

V termínu od 30.4 do 2.5.2010 se nejmladší basketbalisté a basketbalistky TJ Lokomotiva Cheb zúčastnili Mistrovství republiky nejmladšího minižactva „MIX“ v Nové Pace. Soutěže se zúčastnilo celkem 8 týmů z celé republiky, které zvítězily ve svých regionálních soutěžích a tím si vybojovali postup na toto mistrovství. Družstva byla losem rozdělena do těchto 2 skupin.

Skupina A:                                                   Skupina B:

BK Frýdek - Místek                                      BSK České Budějovice

TJ Lokomotiva Cheb                                BK Příbor

BK Ústí nad Labem                                      BK Baník Most

Sokol Nová Paka                                         SAM BŠM Brno

V sobotních zápasech Chebští dokázali ve své skupině „A“ porazit nejprve BK Ústí nad Labem a poté i BK Frýdek-Místek. V posledním zápase pak podlehli domácímu celku ze Sokola Nová Paka. Tím obsadili 2. místo a zajistili si účast ve finálové skupině o 1. – 4. místo, která se hrála v neděli.

Pořadí ve skupině A:                                             Pořadí ve skupině B:

1. Nová Paka           3 0    308 : 82    6b.                 1. České Budějovice    3 0   169 : 132   6b.

2. Cheb                    2 1   151 : 171   5b.             2. Příbor                   2 1   200 : 146   5b.

3. Ústí nad Labem   1 2   131 : 196   4b.                 3. Brno                           1 2   185 : 135   4b.

4. Frýdek - Místek    0 3     75 : 216   3b.                 4 .Most                            0 3   112 : 253   3b.

V nedělní finálové skupině pak postupně podlehli chebští basketbalisté BSK České Budějovice a v zápase o konečné 3.-4. místo po velmi vyrovnaném a dramatickém průběhu utkání loňským obhájcům prvenství BK Příbor.